Мета. Розкрити учням значення символів України;
формувати в учнів громадянське самоусвідомлення; познайомити з історією
українського державного прапору;
виховувати
шанобливе
ставлення до своєї Батьківщини, її символів.
Хід уроку
І.
Вступна частина.
1.Виступ учнів.
1-ий: Де найкраще місце на землі,
Де зелені змори яворів
Заступили неба синій став,
На стежині сонце я зустрів,
Привітав його і запитав:
- Всі народи бачиш ти з висот,
Всі долини і гірські шпилі,
Де ж найкращий на землі народ?
2 – ий: Де ж найкраще місце на землі?
Сонце усміхнулося здаля:
-Правда все я бачу з висоти.
Всі народи рівні. А земля
Там найкраща, де вродився ти!
2.Бесіда.
- Чи може в людини бути
дві Батьківщини?
- Що значить зрадити свою
Батьківщину? Якщо людина виїжджає в іншу країну,чи значить це, що він зраджує
свою Батьківщину?
- Чи може вся планета
Земля бути Батьківщиною людини?
- Куди б не закинула вас
доля, завжди серце лине до рідної землі, до рідного дому, до родини. Запам’ятайте, що кожна людина
сильна єдністю з народом. Так, як говориться у народній пісні:
На чужині тяжко жити,
Мов той камінь підіймати,
Камінь здійму – відпочину,
На чужині марно згину,
Бо чужина – не родина,
Плаче серце, мов дитина,
Плаче воно, знає чого
Нема правди ні від кого.
На родині сонце гріє,
На чужині вітер віє
Ой чужина , ти чужина,
Чого в тобі так студене?
Хоч не вітри, не морози,
Та все в очах гіркі сльози!
Любіть свою родину,
Любіть Україну,
Не цурайтесь роду свого –
Нема славетнішого нього.
3.Робота з прислів’ями.
- Прочитайте прислів’я. Яка думка в них
висвітлена?
1) нема другої країни, нема другого Дніпра.
2) Всюди добре, а дома найкраще.
3)Тільки в ріднім краї солов’ї співають.
4) У нас такий край, що й під вишнею рай.
5) Кожному мила рідна сторона.
6) За рідний край життя віддай.
4. Слово вчителя.
- А зараз послухайте
оповідання Василя Сухомлинського « Мені захотілося додому».
( Зачитую ст. 87)
-
Нині
просторами України лунають рідна мова, вільні пісні. Але який тяжкий шлях
пройшла наша українська родина, щоб вибороти право називатись Українською
державою, незалежною, вільною, великою. Скільки крові і сліз було пролито
нашими земляками, щоб сьогодні око нам милував жовто-блакитний прапор і
Володимирський тризуб, щоб могли ми вільно у весь голос заспівати « Ще не
вмерла Україна»!
ІІ. Основна частина.
1.Бесіда.
- Що я назвала: гімн,
герб, прапор? ( Символи держави)
- Так, герб. Що він
символізує? ( Це знак роду, міста, держави.)
- Гімн – урочиста пісня.
Як ми її виконуємо? ( Стоячи.)
- Прошу всіх встати. (
Виконуємо гімн.)
2.Оголошення теми уроку.
- Іншим атрибутом
державності, яка символізує її суверенітет, є прапор. Саме про цей символ нашої
держави і буде йти мова на нашому першому уроці.
3-ий: Прапорець, що я тримаю,
Для мене – єдиний.
Прапорець цей, що я маю –
Символ України.
Нема в світі більш святого,
Не буде ніколи
Від краю неба голубого
Над пшеничним полем.
3.Розповідь учителя.
Прапор, як засіб
сигналізації, відомий ще з античних часів. Він дозволяв у найпростіший спосіб
передавати інформацію на відстані. По прапору можна було впізнати гостя або
недруга, визначити власника території, навіть наміри. Білими прапорами
визнавали капітуляцію або пропонували перемир’я. Поява на горизонті корабля, на
щоглі якого тріпотіла чорна ганчірка із зображенням черепа з перехрещеними
кістками, безповоротно псувала настрій командам і пасажирам зустрічних суден.
Особливого значення цей національний символ набуває при утворенні, становленні
і розвитку держави. Власне згуртовуючись під прапорами і об’єднуються у держави етноси. Головними
ознаками держави, як відомо, є: територія, населення, устрій,символіка, мова,
армія, культура, валюта. Об’єднання слов’янських племен теж освячувалося прапорами.
Історія українського державного прапору
тісно пов’язана
з віконвічною боротьбою народу за незалежність та свободу. Цікаво, що навіть
послідовність назви кольорів українського прапору час від часу мінялася. За
правилами лексикології (правознавство) порядок кольорів ведеться зверху вниз. У
ХVIII-XIX ст. переважають зображення синьо-жовтих прапорів.
Перший прапор УНР знову став жовто-блакитним, а коли 22.01.1918 року Центральна
Рада у Києві на Софіївській площі IV Універсалом проголошувала
самостійність УНР, то усюди майоріли синьо-жовті прапори. Гетьман Петро
Скоропадський повернув Україні синьо-жовтий прапор. Саме така послідовність
підтверджувала основну концепцію – символіка синьго неба України над її
золотими пшеничними полями.
( Є і інша концепція: металеві мечі зображали раніше синім
кольором, а дерев’яні –
жовтим. Тобто меч на стягу був синім, а піхви жовті. Цим ж кольорами традиційно
змальовують постаті святих . Саме тому монголо-татари прозвали нас «хохлами».
«Хох» по-їхньому – синій, а «ол» - жовтий.)
Довгий час синьо-жовтий прапор
вважали ворожим, націоналістичним, бо під ним, мовляв, воювали проти радянської
влади й народу петлюрівці й бандерівці. Аж поки на весні 1989 року синьо-жовті
знамена не замайоріли на площах Львова, Тернополя, Івано-Франківська та інших
міст Зх. України, а відтак Києва, Харкова, Донецька, Сум. Перше офіційне
підняття прапора відбулося у Львові в квітні 1990 року. Головою облради на той
час був В. Чорновіл.
А 28 січня 1992 року сесія Верховної
Ради нашої Республіки більшістю голосів проголосила синьо-жовтий прапор Державним
прапором України. Це велика подія і
велика наша перемога. Ревно ж бережімо нашу святиню і стараймося ніколи й нічим
не заплямувати її.
4-ий: Небеса блакитні сяють з глибини,
А пшеничні й житні мерехтять
лани.
Образ цей не зблідне, хоч
минуть жнива,
Це знамено рідне – злото й
синева.
Прапор наш, як літо, в сонці
майорить,
По долині жито, на горі –
блакить.
ІІІ. Заключна частина.
1.Бесіда.
- Чи сподобалась вам
розповідь про прапор?
- Що нового ви дізнались
з уроку?
- Що ви можете зробити
для щастя вашої Батьківщини?
- Чим ви найбільше
пишаєтесь у нашій Батьківщині?
2.Слово вчителя.
- Відроджуються,
воскресають національні традиції України і наші державні прадавні відзнаки,
наша національна символіка. Герби, прапори, гімни – то невсипуща пам’ять, то вічне джерело добра
і надії на краще майбутнє, на справжній розквіт працелюбного українського
народу.
Бажаю усім вам щастя, здоров’я, злагоди у родинах!
Сподіваюсь, що у нашій шкільній родині теж завжди пануватимуть щирість і
взаєморозуміння, а у великій усенародній родині – мир!
Тема «Lets
Go Shopping »
1 A Hello. Can I help
you?
3 A Hello. I_________________________
help me. I've got a bad cold and a sore throat. Can you________?
4 A Good morning. Can
I have a ________________________________please?
7, He , so once a month he goes by bus to Oxford and at the Grand Hotel with some friends.
Мета:
Практична: систематизувати вивчений
матеріал, перевірити рівень знань
Освітня: розширити
ерудицію учнів загальний кругозір про види магазинів
- поглиблення знань з теми «Lets
Go Shopping »
- формування комунікативної
і соціокультурної компетенцій.
Розвиваюча: розвивати культуру спілкування в
ситуаціях
розвивати мовні навички,
інтелектуальні та пізнавальні здібності
Виховна: виховувати культуру спілкування в
практичному використанні мови,
виховувати почуття поваги, ввічливості при спілкуванні.
Обладнання уроку: Роздавальний матеріал: ноутбук,диск з
діалогами,підручник Headway Pre – intermediate, картки (Додатки)
Вид уроку;
Комбінований
Хід
уроку.
1Організаційний момент.
1
Мовленнева
зарядка.
2
Listening
3
Говоріння
4
Креативне письмо
5
Висновки уроку
і домашнє завдання.
Хід
уроку.
1
Організаційний момент.
- Good morning, сhildren! I’m glad to see you!
- Sit
down, please. But I am not your teacher, I am a shop assistant. Today we are
going to do the shopping together and I am going to teach you how to do it in
the best way. Do you like to go shopping?
(What do you need when you go to the shop?
(We need money.). Well, if you work and
answer well you will get some pocket money and then you will change them to marks.
But first, let’s see if you can speak English.
2
Мовленнева зарядка.
Chose the word that has another pronunciation
- Bread,
meat, tea, beef
- Pork, coffee, salt,
- How, flour, brown, yellow
- Much, money, coffee, honey
( учні обирають, та називають слова Bread, coffee, yellow coffee)
Дожаток № 1
найактивніші
отримують «гроші»
Робота в групах.
What
kinds of shops do you know? (the baker’s,
the butcher’s, the grocer’s….)
I
have a very long shopping list. Where can I buy it all? And there is one
product I can’t buy at the grocer’s,
at the greengrocer’s, at the butcher’s or at the dairy.
Find it!
Гра; учні об’єднуються в 2 команди, обирається
капітан, вчитель називає магазин,
капітани називають, що можна придбати в магазині, всі інші члени команди стують
в лінію і передають один одному візок ( додаток № 5 )
Виграла та
команда, яка більше назвала слів ( отримує гроші)
Stationary
|
a) balls, sneakers, chess, bikes, skates, skis
|
Footwear
|
b) sheets, blankets, pillows, towels
|
Knitwear
|
c) face powders, lipstick, shampoos, eye pencils
|
Perfumery
|
d) ties, shirts, trousers, jackets
|
Women’s
clothing department
|
e) paper, pens, pencils, rubbers
|
Men’s clothing
department
|
f) sandals, shoes, boots, high-boots, slippers
|
Sport
goods
|
g) pullovers, sweaters, mittens, caps
|
The
white sale
|
h)
dresses, skirts, blouses
|
Учні діляться на 3 групи
розподіляють продукти та називають їх ( учням дають
розрізані картки)
Додаток № 2
(група,
учні якої зроблять перші отримують «гроші»)гроші додаток № 3
2 Listening
2 T4.5 Listen to the
conversations.
Answer
the questions.
1 Where
are the conversations taking place? Choose from the places in exercise 1.
2 What
does the customer want?
3 Can
the shop assistant/cashier help?
4 How
much docs the customer pay?
3
Complete these lines from the conversations.
Look at the tapescript on p64 and check your
answers.
**********
B I,__________________
thanks.
…………….
B I'm
looking for a jumper
________________________
Have you got________________________?
A I'll
just have a look
_________________________are you
B
Medium.
***************
A Here
you are.
B
That's great________________.
A Of
course. The changing rooms are over there.
____________________________
B I
like it.
A It ________________________________.
B How
much is it?
A.39.99.
B OK.
I________________________________
A How
would you like to pay?
B_____________________________________
2) **********************
2 A__________________________
help me? I'm looking for this month's edition of Vogue.
Can you
tell me________________________________
B Over there.
Middle shelf. Next to She.
**********************
B OK.
You can take these three times a day.
A Thank
you. ___________________some tissues, please?
B Sure.___________________?
A No,
that's all, thanks.
*********************
B
Espresso?
A Yes,
please. Oh, and a doughnut, please.
B _______________there
aren't__________________
We've
got some delicious carrot cake, and chocolate cake.
A OK.
Carrot cake, then.
B
Certainly. Is __________________?
A Yes,
thanks.
B -______________________please.
A Thank
you.
( учні слухають та записують відповіді, перевряються)
Look at
the tapescript on p64 and check your answers.( учні які зробили
правильно отримують гроші )
Говоріння
Say a few words
about your favourite shop: its name, opening hours, goods, shop windows,
departments, prices.( try
to advertize your shop )
2 учні описують магазин ( відбувається
голосування, кращий рекламодавець отримує гроші )
Креативне письмо
Повторення грамматичного матеріалу ( вживання артиклів)
Учням
роздаються тексти з малюнками де, замість малюнків учні використовують іменники
(правила вживання артиклів)
My uncle's
2. He has a shop in by the River Thames near Oxford .
3.sells a lot of things
almost everything!4 It is also the
.
5, in always stop to spend a few pence on
sweets or on
their way home from school.
6,My uncle doesn't
often leave the village.
7, He , so once a month he goes by bus to Oxford and at the Grand Hotel with some friends.
8,He is one of the happiest man
I know.
Перевірка завдання
( учні які
зробили правильно отримують гроші )
3 підсумки уроку ( обмін грошей на оцінки)
ДЗ написати лист другу « Мій останій
візит у магазин»
Достатній рівень 15 речень
Високиі рівень 20 – 25 речень (
слайд шоу)
(вказавши вид магазину, продукти,які були куплені)
Тема. Узагальнення
матеріалу з теми «Одяг».
Мета. Узагальнити і
систематизувати знання учнів з теми «Одяг». Розвивати навички комунікативної компетентності, читання,
письма, логічне мислення, пам’ять. Виховувати інтерес до моди, гарного
одягу.
Обладнання: тематичні
картки, малюнки дівчат різного віку, картки для контролю розуміння тексту.
Хід
уроку.
І. Організаційна
частина уроку.
1. Привітання
- Stand up, please. Good morning, children
- Good morning.
How are you?
- Fine, thank you.
- These smiles for
you.
- Sit down.
2. Оголошення
теми уроку.
- Today we’ll speak about clothes and do the tasks to prepare for the
test.
3. Введення в іншомовне середовище.
-
Let’s sing the song “
Fashion Queen”.
II. Основна частина уроку .
1.
Робота з лексикою теми.
1).Game
Now I want to see
whether you know the names of clothes. I choose a letter. Each person, in turn,
gives an examples of the word ( using the topical vocabulary) that begins with
that letter. When you can’t say a word you are out of the game.
e.g. Say the words beginning with the
letter “S” (P1. Shirt. P2. Skirt. P3. Shorts…)
2). Game.
- Sergiy and
Roman, go to the blackboard. I’ll show you all of cards with clothes, in turn.
Who will name all of them is a winner. Let’s start.
3). Like, dislike, hate.
- Of course, at
home you’ve got a lot of clothes to wear but there are things you like and some
things you dislike. Tell what clothes you like, don’t like or hate to wear and
why. But first let’s review some phrases we need ( on board).
I like to feel comfortable in
it.
I don’t feel comfortable in
it.
I want to look wonderful.
It’s very popular this year.
It goes out of fashion.
-
Begin with words:
I like to
wear…
I don’t like
to wear…
I hate to
wear…
e.g. P1. I like to wear my new dress because I want to look wonderful.
4). Unscramble the words.
- I see you wardrobes are full of clothes. Now look at the blackboard
and say what clothes are in Ben’s wardrobe. But first you must unscramble the
words. (on board)
Orserstu (trousers) kejtac (jacket)
Nejas (jeans) tisu (suit)
Ohssrt (shorts) acto (coat)
Ewarset (sweater) lratrktenc (turtleneck)
2. Role- play.
- And now we’ll make a police station. One person has a problem. Vova,
come
here. Your sister
is lost. You come to the police station and ask them to find the girl. This is
a picture of your sister. Don’t show it to everybody. And all the others are
detectives. I’ll divide your police station on two departments. Your task is to
ask questions and to get information about girl’s appearance and clothes. Make
some notes. (Pl – Cl, pupil is standing in the middle of the class)
Cl. How old is the girl? (PL.
She is about 5.)
Cl. What colour of her hair?
(Pl. Her hair is fair.)
Cl. What has she got on? (Pl.
She has got a skirt on.) etc.
-
Now you must draw a
picture of the girl using your notes. A kind of photo-fit. Each group draws one
picture. (Pupils are drawing with coloured pencils.)
-
- Show you pictures.
Whose picture is more realistic? Now take your pictures and find the girl you
looking for. On the blackboard different pictures of girls. The representatives
from each group come to the board and try to find the missing girl. The winner
must prove that it’s Vova’s sister.
3. Reading .
- Now let’s work with a text “ Hungry clothes” in your books on page 78.
Read the text and do the task.
H.O. Choose the correct
word and read the sentence.
1. Rajah enjoy
talking …. People.
a) to poor;
b) to clever.
2. The soldiers at
the door … him.
a) stopped;
b) asked.
3. The poor man had …
a) a brother;
b) a friend.
4. Next morning he … his friend’s new clothes.
a) put on;
b) dressed.
5. The Rajah’s
visitor began to put the food into … .
a) the mouth;
b)the pocket.
6. “ The food is
for my … clothes”.
a) fine;
b) good.
4. Writing.
- Read the list of words on the board and write them down in the correct
order ( what do you put on in the
morning, then, when going to school, when you come back home, in the evening,
when going to bed?)
1) coat 2) shirt 3) pyjamas 4) jogging suit 5) jeans 6) cap 7) uniform
III. Заключна частина уроку.
1.
Home task.
-
Write what your
mother/sister likes (dislikes, hates) to wear and why.
2. Summary.
Тема: Урок формування лексичних навичок за темою «Jobs and Skills»
Мета:
·
практична: формувати навички
вживання нових лексичних одиниць; удосконалювати навички вимови, усного
мовлення й читання, письма;
·
розвиваюча: розвивати вміння логічно
будувати мовлення, аналізувати, брати участь в інтерактивних ситуаціях;
розвивати мовну здогадку;
·
виховна: прищеплювати любов до
праці.
Обладнання: підручник О.Карп’юк,
бланки для відповідей «Interview».
ХІД УРОКУ
І.
Підготовка для сприймання іншомовного мовлення:
1.
Організаційний момент (Greeting)
T. Good morning, children. How are you?
Ch.
We are fine, thank you. These flowers for you.
2.
Warming up activity
T. And now join
together the two halves of the proverbs. Try to find their Ukrainian
equivalents.
1. Business, before… a.
pleasure.
2. Jack of all trades… b. to
stars.
3. The hardest work… c. than saying.
4. Through hardship… d. is a
master of none.
5. He that would eat the
fruit… e. to do
nothing.
6. Doing is better… f.
must climb the tree.
Keys: 1-a, 2-d, 3-e, 4-b, 5-f,
6-c.
3. Повідомлення теми і мети уроку
T. So, you’ve
understood that our today’s topic is «Jobs and Skills» and, what more, during lesson we are going to find out
what skills a person needs to do his (her) job well, what professions are most
demanded nowadays, what are the most suitable jobs for teenagers, how ambitious
you are.
II. Основна частина.
1.Revising the vocabulary.
a)T. Find the words for the person who ….
a) builds houses;
b) grows food in the field;
c) sells things;
d) looks after sick people;
e) writes programmes for
computers;
f) prepares and cooks food;
g) helps a pilot in the plane;
h) treats domestic animals;
i) drives automobiles;
j) plays an instrument to
entertain people;
k) cuts and does ladies’ hair;
l) teaches pupils ;
m) operates and controls a
plane;
n) .
b) T. Different
professions need different qualities. Look at the list of adjectives describing
qualities certain professions need.
Creative, courageous, helpful, brave, friendly, patient, careful,
intelligent, cheerful, polite, imaginative, original, honest, fair, calm,
accurate.
Read the sentences and fill in the correct adjective.
1.
A scientist has to be … in order to understand complex
theories.
2.
Receptionist should be … in order to make people feel
welcome.
3.
Surgeons must be … as they should not make mistakes in
their work.
4.
A shop-assistant has to be very … even when dealing
with a rude customer.
5.
Lifeguards have to be … as they often find themselves
in dangerous situation.
6.
Teacher need to be … as students sometimes take a long
time to learn things.
Keys: 1 intelligent, 2 friendly, 3 accurate. careful, 4 polite, 5 courageous,
brave, 6 patient,
2. Listening.
1) Pre – listening, ex.3p.144. (new
vocabulary)
T. Make up your sentences with these new words.
Ex.
T. Match the phrases with the
sentences:
1) be a success a) someone who
doesn’t work with other people
2) like a challenge b) someone who wants to
do well in ones work
3) look right c) someone who
enjoys doing new and exciting
4) be under pressure d) someone who has a lot of work and no time
to
relax
5) find smth difficult e) someone who wears the
right clothes for
his / her job
6) learn fast f) someone
who has problems doing it
7) work on (my, his etc) own g) someone who doesn’t take long to
learn to do
smth
8) do smth like a professional h) someone who does it in experienced
way
2).
Listening, ex.1p.142.
3).
Post – listening, ex.2p.143.
T. Say if the
statements are true or false.
4. Reading.
T.
Let’s read this interview and translate
only the sentences with new words and expressions.
5.
Speaking
T. Now let’s
have a mini-conference and check up your
home task. You will speak about your favourite professions and explain your
choice.
6. Relaxing.
T. If you get a job,
you’ll meet new friends. So, let’s relax and sing a song.
7. Role-playing.
T.
Imagine you are being interviewed by a career office. Complete the conver
sation and act it out with your partner..
Career officer: Please, take a seat.
You: Thant you.
C.: Now, what’ your name?
You:
c.: Where do you go to school?
You:
C.: What kind of pupil are you?
You:
C.: Which are your favourite school subjects?
You:
C.: Do you have good marks in those subjects?
You:
C.: Which subjects are you really good at?
You:
C.: Which subjects are you not so good at?
You:
C.” Do you have
any hobbies? Something you like doing?
You:
C.: What sort of job would you like to do one
day?
You:
C.: Why do you think you’d like doing that?
You:
C.: Thank you very much.
III. Заключна частина уроку.
8. Summarizing
a). Read a list of
jobs and professions and sort them in two columns:
an accountant, an
architect, a carpenter, a computer operator, a dentist, an editor, an engineer,
a fashion desiner, a fireman, an interpreter, a bodyguard, a surgeon, a travel agent, a vet, a receptionist
The jobs I’d like
to do
|
The jobs I hate
to do
|
|
|
b). Give at least 3
reasons
Why you’d like to
have these jobs / professions
|
Why you’d dislike
to have these jobs / professions
|
a) this job is
well paid;
b) is very
prestigious;
c) it helps to
socialize.
|
a) is boring;
b) involves
meeting too many people;
c) it needs a lot
of business trips.
|
Game “Hot Ball”
-What was the most interesting/boring/
difficult activity during of the lesson?
Marks commentary.
9. Homework
1)
Ex.5,p.144 (for boys)
2)Write a letter to
your friend about your future plans.(for girls)